Risale-i Nur'dan Kur'an Sohbetlerine Katılmak İster misiniz?

Nur Talebeleri, tek bir şeyi gaye edinmiştir:

"İmanlarını kurtarmak niyetiyle Risale-i Nur'u okumak

Ve rıza-yı İlahî için iman ve İslâmiyete Risale-i Nur'la hizmet etmek."

Bediüzzaman Said NURSİ

Bu asırda din ve İslâmiyet düşmanları, evvelâ imânın esaslarını zayıflatmak ve yıkmak plânını, programlarının birinci maddesine koymuşlardır. Hususan osmanlı imparatorluğunun yıkılmasından bu yana, tarihte görülmemiş bir halde münâfıkane ve çeşit çeşit maskeler altında imânın erkânına yapılan suikastlar pek dehşetli olmuştur, çok yıkıcı şekiller tatbik edilmiştir.

Hâlbuki imânın rükünlerinden birisinde hâsıl olacak bir şüphe veya inkâr, dinin teferruatında yapılan lakaytlıktan pek çok defa daha felâketli ve zararlıdır. Bunun içindir ki; şimdi en mühim iş, taklidî imânı tahkikî imâna çevirerek imânı kuvvetlendirmektir, imânı takviye etmektir; imânı kurtarmaktır. Herşeyden ziyade imânın esasatıyla meşgul olmak kat'î bir zaruret ve mübrem bir ihtiyaç, hattâ mecburiyet haline gelmiştir. Bu, Türkiye'de böyle olduğu gibi, umum İslâm dünyasında da böyledir.

İnsan, saray gibi bir binadır, temelleri erkân-ı imâniyedir. İnsan, bir şeceredir, kökü esâsât-ı imâniyedir. İmânın rükünlerinden en mühimmi, imân-ı billâhdır, Allah'a imândır. Sonra nübüvvet ve haşirdir. Bunun için, bir insanın en başta elde etmeye çalıştığı ilim, imân ilmidir. İlimlerin esası, ilimlerin şâhı ve padişahı, imân ilmidir.

İşte bu gaye ve maksatla uzun yıllardan bu yana hayatın gayesini imana hizmet olarak gören bir kaç gönüllü tarafından kurulan vakfımız; Mardin merkez ilçeleri olmak üzere, Nusaybin, Midyat, Dargeçit, Mazıdağı, Kızıltepe, Derik ve diğer ilçelerinde tahrip olmuş imanları tamir etmek gayesiyle hizmetlerini sürdürmeye devam etmektedir.

İmani sohbet olarak yapılan Risale-i Nur okumaları vakfımızın şubelerinde neredeyse haftanın her günü yapıldığı gibi, şubelerin dışında haftada birkaç kez olmak üzere evlerde komşuların katılımıyla ev sohbetleri şeklinde de yapılmaktadır.

Temelleri erkân-ı imaniye olan insan sarayının tahrip olmuş, yıkılmaya yüz tutmuş insanlığı kurtarma adına yaptığımız bu imani faaliyetlere herkes katılabilir.

Ayrılık - gayrılık görmeden bu zamanda en etkili bir eser olan Risale-i Nur’ları okumaya istifade etmeye herkesi davet ediyoruz...

İkamet ettiğiniz yerlerdeki imani sohbetlere katılmak için bizimle irtibata geçebilirsiniz..

 

Mardin İl ve İlçeleri Risale-i Nur Sohbet Günleri:

Mardin:

Merkez; Cumartesi günü / Yatsı Namazını Müteakip

Bölge'ler; Perşembe günü / Yatsı Namazını Müteakip

Nusaybin:

Hidayet Bölgesi Medrese-i Nuriye; Cumartesi günü / Yatsı Namazını Müteakip

Sadakat Bölgesi Medrese-i Nuriye; Perşembe günü / Yatsı Namazını Müteakip

Midyat:

Perşembe günü / Yatsı Namazını Müteakip

Kızıltepe:

Perşembe günü / Yatsı Namazını Müteakip

Mazıdağı:

Çarşamba günü / Yatsı Namazını Müteakip

Kabala:

Çarşamba günü / Yatsı Namazını Müteakip

Savur:

Perşembe günü / Yatsı Namazını Müteakip

Dargeçit:

Çarşamba günü / Yatsı Namazını Müteakip

Ömerli:

Perşembe günü / Yatsı Namazını Müteakip

Derik:

Salı günü / Yatsı Namazını Müteakip

Yeşilli:

Salı günü / Yatsı Namazını Müteakip