HaberlerHaberler
Said Nursi'nin talebesi Hüsnü Bayramoğlu  'CumhurBaşkanlığı Seçimi Lahikası' yayınladı

Bediüzzaman Said Nursi Hazretlerinin talebelerinden Hüsnü Bayramoğlu ağabey "CumhurBaşkanlığı Seçimi Lahikası" yayınladı. Hüsnü ağabey, 25 Haziran Cumhurbaşkanlığı Seçimine yaklaştığımız günlerde yaptığı açıklamada "İttihad-ı İslam"ın önemine dikkat çekti..

04.05.2018
Bediüzzaman'ın talebesi Hüsnü Bayramoğlu'ndan Afrin zaferi tebriği

Bediüzzaman Said Nursi Hazretlerinin talebelerinden Hüsnü Bayramoğlu ağabey, Afrin zaferi sonrası bir tebrik mesajı yayınladı. 

20.03.2018
Üç Aylarımız Mübarek Olsun...

"Her hasenenin sevabı başka vakitte on ise, Receb-i Şerifte yüzden geçer, Şâban-ı Muazzamda üç yüzden ziyade ve Ramazan-ı Mübarekte bine çıkar ve Cuma gecelerinde binlere ve Leyle-i Kadirde otuz bine çıkar. Bu pek çok uhrevî faydaları kazandıran ticaret-i uhreviyenin bir kudsî pazarı ve ehl-i hakikat ve ibadet için mümtaz bir meşheri ve üç ayda seksen sene bir ömrü ehl-i imana temin eden şuhûr-u selâsenizi (üç aylarınızı) tebrik ediyoruz." (Şuâlar, s. 416)

15.03.2018
Hüsnü Bayramoğlu’ndan, “Zeytindalı Harekatı” Hakkında Mektup

Bediüzzaman hazretlerinin mutlak vekili Hüsnü Bayramoğlu ağabey, “Zeytindalı Harekatı” harekatı hakkında, kamuoyuna bir lahika mektubu neşretti..

21.01.2018
İttihad-ı İslam ve Kudüs

Bediüzzaman hazretlerinin yaşayan son hizmetkarı ve mutlak vekili Hüsnü Bayramoğlu ağabey, Kudüs ve İttihad-ı İslam üzerine bir Lahika neşretti..

17.12.2017
Kudüs kararının, İttihad-ı İslam’a vesile olmasını niyaz ediyoruz..

Mardin Hidayet İlim ve Kültür Vakfının da bünyesinde yer aldığı Şûra Vakıflar Konfederasyonu Yönetim Kurulu, Kudüs ile ilgili bir açıklama yayınladı..

14.12.2017
Latin Amerika Diyarı PERU'da Nur Hizmetleri

Risale-i Nur’u Dünya’ya tanıtmak ve Nur’un meyvelerini tüm İnsanlığa tattırmak için Latin Amerika’ya hizmet götüren Hüsnü Bayramoğlu ağabey ve Hizmet ekibi Peru’da.

26.11.2017
SUDAN Nur Hizmetleri

Ehli Hamiyet ve İman Kur’an dava sevdalısı siz Kıymettar Abi ve kardeşlerimizin maddeten iştirakları, manen duâları ile açılmasına vesile olduğunuz Nur Medreselerinden Sudan da 4 erkek 1 bayan medresemiz mevcuttur.

22.11.2017
GÜNEY AMERİKA Nur Hizmetleri

Güney Amerika topraklarına ayak bastığımız saatlerde ismi Musa’ya inkılab eden bir kardeşimiz Hidayet kapısından içeri giriyor. Hemen ilk ikindi namazını kılıyor.

20.11.2017
Uhuvvet ve Muhabbet Dersi

Üstadımız Bediüzzaman Said Nursi’nin her bir talebesine geçmiş, her birine sirayet etmiş ayrı bir hasleti, ayrı bir hassası, ayrı bir yüksek seciyesi vardır.

06.11.2017