HaberlerHaberler
Bediüzzaman Said Nursi Sözler Medrese-i Nuriye'sinin Temeli Atıldı..

Bediüzzaman Said Nursi Sözler Medrese-i Nuriye'sinin Temel Atma Merasimi; 17.09.2023 tarihinde Cemaatimizin katılımıyla, Yapılan dualar ve Kurban kesimi ile icra edildi..

23.09.2023
Bediüzzaman Said Nursi Sözler Medrese-i Nuriye

Mardin Hidayet Vakfımız bünyesinde Hizmet vermesi planlanan, "Bediüzzaman Said Nursi Sözler Medrese-i Nuriye" ismiyle anılacak olan yeni bir Medrese inşa edilecektir.

23.09.2023
Mardin’deki Yeni Eviniz

Mardin Artuklu Üniversitesini Kazanan Üniversite Öğrencilerimiz için; Mardin’deki Yeni Evinize Hoşgeldiniz..

02.09.2021
Yatılı Üniversite Hazırlık Programı

Üniversiteye Hazırlanırken, Bizimle kalmak İster misiniz?

11.08.2021
Diyanet İşleri Başkanlığımız tarafından neşriyatı yapılan Risale-i Nur'ların Üçüncü Baskısı çıktı..

Diyanet İşleri Başkanlığımız tarafından, yaklaşık 3 ay önce başlayan Nurların 3.Baskısı; matbaadan çıkarak, Nurani okuyucularıyla buluştu..

29.05.2021
HÜSNÜ BAYRAMOĞLU AĞABEY "LAHİKA" NEŞRETTİ!

Bediüzzaman Said Nursi Hazretlerinin Hizmetkarı ve Talebesi ve hayattaki son varis ve mutlak vekili olan Hüsnü Bayramoğlu ağabey, güncel hayat-ı içtimaiye'ye dair Nur'dan bir "Lahika" neşretti..

27.11.2020
”BEN, DİNDAR BİR CUMHURİYETÇİYİM..”

Yeni bir 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutlarken, belli bir ideoloji tarafından; "Cumhuriyet" ve "Bediüzzaman" isimleri, kasıtlı olarak karşı karşıya getirilmek istenmektedir.. Buradaki asıl amaç, "Bediüzzaman Said Nursi" ismini itibarsızlaştırmak ve rejim aleyhtarı gibi göstererek; halkımızın gözünde, Bediüzzaman Hazretleri’nin asıl davasına gölge düşürmektir..

29.10.2020
TÜRKİYE GENÇLİK VAKFI, GENÇLERE RİSALE-İ NUR ESERLERİNİ OKUTUYOR..

Türkiye Gençlik Vakfı, “Dijital Kitap Tahlili” programı kapsamında; Gençlere Risale-i Nur eserlerini okutuyor..

29.10.2020
HÜSNÜ AĞABEY’DEN "MEVLİD-İ NEBİ" TEBRİK LAHİKASI

Bediüzzaman Said Nursi’nin Hizmetkârı ve Talebesi Hüsnü Bayramoğlu ağabey, "Mevlid-i Nebi Haftası" etkinlikleri kapsamında; "Mevlid Kandili" tebrik lahikası yayınladı..

29.10.2020
Bediüzzaman Hazretlerinin Mutlak Vekili Hüsnü Bayramoğlu ağabeyden, "Milli Dayanışma Kampanyasına Destek" ve "Nur Cemaatine, Koronavirüs Tavsiyesi

Bediüzzaman Said Nursi’nin talebesi Hüsnü Bayramoğlu, Cumhurbaşkanımızın başlattığı Milli Dayanışma Kampanyasına 3 aylık emekli maaşını bağışlayarak destek verdi.. Ayrıca Koronavirüsten önlemleri çerçevesinde Risale-i Nur cemaatleri de tedbir alıyor. Bir çok Risale-i Nur cemaati umumi derslerin geçici bir süre tehir edilmesi yönünde karar aldı. Ancak herkesin kendi evinde Kur'an derslerini okunmasına devam edilmesi üzerinde duruldu.

04.04.2020